تست ورزش چیست | تست ورزش چه کاربردی دارد

تست ورزش روشی ساده و غیر تهاجمی و بسیار کارآمد برای بررسی دقیق وضعیت قلب و اطمینان از سلامتی رگهای قلب در طی انجام فعالیت های مختلف و استرس ناشی از ورزش با روش های مختلف هست.

فرد مورد بررسی در حین تست ورزش باید بر روی تردمیل ( وسیله ای برای دویدن ) آرام آرام راه رفته  و سپس در مراحل بعدی بدود. در قبل ، حین و بعد از انجام تست ورزش از فرد نوار قلب و فشار خون گرفته میشود و تعداد ضربان قبل وی نیز ثبت می شود.

در مجموع تست ورزشی آزمونی است که می‌تواند تنگی‌های عروق کرونری قلب (تنگی‌های تا حد بیشتر از ۶۰ درصد) را نشان دهد و پزشک را در تصمیم‌گیری برای انجام دادن یا ندادن اقدامات تهاجمی‌تر مانند آنژیوگرافی راهنمایی کند

آمادگی های قبل از انجام تست ورزش:

-شب پیش از انجام تست ورزش از خوردن غذا های سنگین خودداری شود.

-خانم ها با خود زیورآلات به همراه نداشته باشند.

-قبل از ورود به محل انجام تست ورزش تلفن همراه خود را خاموش کنید .

-ازکشیدن سیگار و نوشیدن مواد محرک مانند قهوه و نسکافه و چای پرهیز شود.

 

تست ورزش روشی ساده و غیر تهاجمی و بسیار کارآمد برای بررسی دقیق وضعیت قلب و اطمینان از سلامتی رگهای قلب در طی انجام فعالیت های مختلف و استرس ناشی از ورزش با روش های مختلف هست ، ممکن هست که با انجام این ورزش ها فرد مورد بررسی خسته شود و این کاملا عادی هست. فرد مورد بررسی در حین تست ورزش باید بر روی تردمیل ( وسیله ای برای دویدن ) آرام آرام راه رفته  و سپس در مراحل بعدی بدود. در قبل ، حین و بعد از انجام تست ورزش از فرد نوار قلب و فشار خون گرفته میشود و تعداد ضربان قبل وی نیز ثبت می شود.

Image
رسیدن به وزن نرمال:بر اساس مطالعات افراد دارای چربی اضافه(بخصوص در ناحیه شکم) بیش از دیگران به بیماری قلبی دچار می‌شوند . افزایش وزن منجر به بالا رفتن بار قلب ،افزایش کلسترول و بالا رفتن فشار خون و کاهش HDL خواهد شد . هم چنین چاقی خطر بروز دیابت را نیز افزایش می دهد.

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام
لینکداین
فیسبوک
آپارات
توییتر

آدرس مطب دکتر پریسا مولایی متخصص قلب