مشاوره عمل جراحی| مشاوره عمل قلب

در مطب دکتر پریسا مولایی کلیه بیمارانی که کاندید عمل جراحی می باشند پس از بررسی و معاینه در صورت نیاز تحت درمان قرار گرفته یا به سطح بالاتر ارجاع و پس از پیگیری و درمان های لازم در لیست عمل جراحی قرار می گیرند.

آمادگی‌های لازم قبل از عمل

قبل از عمل جراحی قلب باز، شما با دکتر خود ملاقات خواهید کرد تا درباره تاریخچه پزشکی، داروهای مصرفی و سؤالاتی که در مورد این روش دارید صحبت کنید.

انجام آزمایشات خون، عکس قفسه سینه، اسپیرومتری یا تست تنفس، سونوگرافی داپلر، اکو قلب، نوار قلب و آموزش‌های تنفسی و سایر اقدامات درمانی که در بخش بستری برای شما انجام می‌شود.

 شب قبل از عمل:

-دوش گرفتن در حمام با استفاده از صابون یا شامپو بدن و تراشیدن موهای زائد، البته در مورد تراشیدن موهای بدن.

-دوازده ساعت قبل از عمل هیچ‌گونه خوراکی یا نوشیدنی نباید مصرف شود.

-ویزیت دوباره شب قبل از عمل توسط پزشک جراح و متخصص بیهوشی.

 کلیه بیماران بالای 40 سال کاندید عمل جراحی قبل از بستری و بیماران کاندید فلورسئین آنژیوگرافی به متخصص داخلی وقلب وعروق ارجاع و مورد معاینه قرار می گیرند . در صورت نیاز از بیماران اکوگرافی ،تست ورزش (EST )وECG گرفته می شود.

بعد ازعمل جراحی ، بیمار مدتی در محلی که در کنار اتاق عمل به نام ریکاوری (Recovery room) میماند. بعد از بیهوشی عمل تا یک ساعت اول اهمیت زیادی دارد و در این مدت بیمار باید دقیقا تحت نظر باشد تا آثار داروهای بیهوشی کاملا از بین رفته و سیستم های مختلف بدن مخصوصا سیستم قلبی عروقی بتوانند کنترل مجدد بدن را در اختیار بگیرند

در این مطلب به عملکرد و  رعابت نکات و ترفندهایی که برای بیماران قبل از عمل  ، با رعایت کردن آن هم از لحاظ جسمی و روحی دچار مشکلی نمی شوند. همچنین پس از عمل جراحی نیز نیاز به رفتارهایی میباشد که باید به بهترین نحو انجام شود که در بهبودی فرد تاثیرگذار خواهد بود. رفتارهای مراقبتی که در این مقاله مورد برررسی قرار میگیرد از لحاظ غذا و خوراک بیمار ، روش های پانسمانی ، برخوردهای رفتاری با بیمار میباشد.

Image
رسیدن به وزن نرمال:بر اساس مطالعات افراد دارای چربی اضافه(بخصوص در ناحیه شکم) بیش از دیگران به بیماری قلبی دچار می‌شوند . افزایش وزن منجر به بالا رفتن بار قلب ،افزایش کلسترول و بالا رفتن فشار خون و کاهش HDL خواهد شد . هم چنین چاقی خطر بروز دیابت را نیز افزایش می دهد.

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام
لینکداین
فیسبوک
آپارات
توییتر

آدرس مطب دکتر پریسا مولایی متخصص قلب