عمل قلب | عمل قلب بسته | عمل قلب باز

دکتر پریسا مولایی در زمینه عمل قلب و آنژیوگرافی و عمل قلب باز و عمل قلب بسته و بسیاری از مواردی که در مورد قلب است مشغول به فعالیت است. عمل قلب یا جراحی قلب شاخه‌ای از علم جراحی است که توسط جراح قلب بر روی قلب و عروق بزرگ انجام می‌شود. از انواع عمل قلب میتوان به عمل قلب بسته  و عمل قلب باز اشاره کرد.

عمل قلب باز  نوعی جراحی است که قفسه سینه را باز می کنند و  بر روی عضلات، دریچه ها و یا رگ های خونی قلب عمل جراحی را انجام می دهند.

عمل قلب بسته نوعی جراحی که بدون استفاده از ماشین قلب و ریۀ مصنوعی و با چشم بسته و بدون دید جراح و در روی قلب در حال ضربان صورت می گیرد.

عمل قلب چیست ؟

 
عکس عمل قلب 2
جراحی قلب شاخه‌ای از علم جراحی است که توسط جراح قلب بر روی قلب و عروق بزرگ انجام می‌شود. این عمل می تواند برای درمان بیماری ها و مشکلات مختلف قلبی مورد استفاده قرار گیرد. پیوند قلب نیز یکی از اعمال جراحی قلب محسوب می‌شود.
عکس عمل قلب
Image
رسیدن به وزن نرمال:بر اساس مطالعات افراد دارای چربی اضافه(بخصوص در ناحیه شکم) بیش از دیگران به بیماری قلبی دچار می‌شوند . افزایش وزن منجر به بالا رفتن بار قلب ،افزایش کلسترول و بالا رفتن فشار خون و کاهش HDL خواهد شد . هم چنین چاقی خطر بروز دیابت را نیز افزایش می دهد.

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام
لینکداین
فیسبوک
آپارات
توییتر

آدرس مطب دکتر پریسا مولایی متخصص قلب